

Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu funkcjonuje jako placówka oświatowa, nieprzerwanie od 2000 roku zajmująca się kształceniem młodzieży w zakresie sztuk wizualnych. Oferta edukacyjna szkoły obejmuje zarówno przedmioty ogólnokształcące, jak i intensywne zajęcia praktyczne z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii, pozwalając uczniom rozwijać umiejętności w takich dziedzinach jak projektowanie graficzne i fotografia artystyczna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, wspierającą uczestników w zdobyciu specjalistycznych kompetencji w obszarze sztuki i designu.
Edukacja w Liceum Sztuk Plastycznych uwzględnia ponadto lekcje historii sztuki, wyjazdy do muzeów i galerii oraz plenery artystyczne. Szkoła czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym poprzez organizację konkursów czy bezpłatnych warsztatów, a prace uczniów regularnie eksponowane są podczas różnych wystaw, w tym ekspozycji dyplomowych w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi. Uczniowie angażują się również w projekty społeczne, tworząc między innymi ilustracje na potrzeby lokalnego szpitala.
Charakterystycznym elementem działalności jest planowane przeprowadzenie placówki do odrestaurowanej Willi Victoriusa. Nowa siedziba ma stać się symbolem kontynuacji artystycznych tradycji Grudziądza oraz przyczynić się do stworzenia jeszcze lepszych warunków rozwoju dla młodych artystów, przygotowując ich zarówno do dalszej edukacji na uczelniach artystycznych, jak i kariery w środowisku kreatywnym.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 26 | 4.2 / 5 | |
| 7 | 4.4 / 5 |