Szkoła Tańca Grawitacja Oświęcim stanowi uznane centrum kształcenia tanecznego, które rozpoczęło działalność w październiku 2009 roku. Jako samodzielna filia jednej z większych polskich szkół tańca, rozwija umiejętności taneczne wśród mieszkańców Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Oferta obejmuje różnorodne style tańca, takie jak jazz, hip-hop, balet, dancehall czy akrobatyka sportowa, adresowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
Kadra instruktorska kładzie szczególny nacisk na wszechstronność oraz solidne opanowanie technik tanecznych, a także na rozwijanie zamiłowania do tańca. Absolwenci szkoły odnoszą sukcesy na turniejach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Współpraca z Polską Federacją Tańca (PFT) oraz Międzynarodową Federacją Tańca (IDO) umożliwia uczniom udział w prestiżowych konkursach, gdzie zdobywają wyróżnienia, w tym tytuły Mistrzów Europy.
Placówka była jedną z pierwszych w regionie, która zaoferowała naukę hip-hopu i jazzu, otwierając nowe możliwości rozwoju tanecznego w społeczności lokalnej. Działalność szkoły wspiera tworzenie silnej grupy tancerzy oraz promuje aktywność fizyczną i artystyczną ekspresję.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 13 | 4.7 / 5 |